Relacja trenera Ekoballu Sanok po wygranym meczu z AP Jasło

Zespół Młodzika Młodszego udanie zakończył wyjazdowy mecz z AP Jasło. Podopieczni trenera Bernarda Sołtysika po bardzo emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie meczu pokonali swoich rówieśników z Jasła 3:0!

Relacja z meczu trenera:

Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo ciekawy i emocjonujący mecz, w którym sprawdziło się stare piłkarskie przysłowie-kto nie strzela bramek, nie wygrywa meczu. Oba zespoły postawiły na atak, co sprawiło, że mecz obfitował w podbramkowe sytuacje. Jednak to nasz zespół wykorzystywał je z „zimną krwią”, a przeciwnik nie.

Mecz rozpoczynamy jak zwykle ostrym pressingiem , co przynosi nam bramkę już w 2 minucie, po kapitalnym strzale Igora Zarzyki. Przeciwnik rzuca się do odrabiania strat jednak zostaje powstrzymany przez fantastycznie interweniującego Wiktora Sołtysika, który w przeciągu 3 minut broni dwie sytuacje sam na sam! Potem my mamy dwie dogodne okazję jednak strzały Zarzyki i Rudego mijają światło bramki.

Druga połowę zaczynamy podobnie, co znów kończy się dla nas bramką po kapitalnej akcji całego zespołu i strzale Fabiana Gacka w 31 minucie. Gospodarze nie załamują się i za wszelką cenę dążą do zmiany wyniku. Jednak w sukurs przychodzi nam słupek i pewna postawa w bramce Michała Słapińskego ! Przetrzymujemy napór gospodarzy i uspokajamy grę, a w 57 minucie zdobywamy 3 bramkę z rzutu rożnego –super centrę Kacpra Sumary wykorzystuje Fabian Gacek i pięknym strzałem głową ustala wynik meczu!

Wielkie brawa dla wszystkich chłopaków za ten mecz, szczególnie dla formacji obronnej na czele z Dominikiem Cyprychem, który wyłączył z gry najlepszego zawodnika gospodarzy.

W meczu zagrali: I poł:Wiktor Sołtysik, Jas Struzik, Kuba Ogrodnik, Kacper Sokołowski, Dominik Cyprych, Igor Zarzyka, Fabian Gacek, Rudy Kacper, Sumara Kacper. II poł: Michał Słapiński, Wiktor Michalski, Mateusz i Mikołaj Gawlewicz, Wiktor Sieradzki i Filip Futyma, Zych Kacper.

Bramki: Zarzyka 2’, Gacek 31’, 57’