5 kolejka dla gości

W rozegranej 5 kolejce spotkań I ligi podkarpackiej po 3 punkty zdobywały drużyny przyjezdne. W pierwszym meczu z czterech rozegranych 23.04 Beniaminek Krosno wygrał w Dębicy z DAP-em 3:0. Bramki dla Krośnian zdobyli Krystian Jarosz 2, Mateusz Niedziałkowski (asysty: Krystian Jarosz, Patryk Winiarski, Kacper Zygmunt).

W derbach Rzeszowa na stadionie Resovii, lider rozgrywek Stal Rzeszów pokonała Resovię Rzeszów 3:2. Bramki dla Stali strzelali Adrian "Adriano" Pitaś, Kacper " Karczu" Karcz i Michał "Misiek" Musik, dla Resovii Jakub Maćkowiak X2.

W pozostałych meczach Ekoball Sanok przegrał u siebie ze Stali Mielec 2:3, a Igloopol Dębica uznał wyższość rywala ze Stalowej Woli ulegając 0:1.

Bardzo ciekawie zapowiada się 6 kolejka spotkań. Podrażniony Igloopol zapewne będzie chciał zrekompensować sobie stratę punktów ze Stalową Wolą i powalczy z aktualnym liderem Stalą Rzeszów w Rzeszowie o 3 punkty. Z pewnością stać tą drużynę na sprawienie niespodzianki bo, że potrafi grać w piłkę pokazała w poprzednich meczach, ale łatwo nie będzie, bo Stal w tej rundzie nie przegrała jeszcze meczu.

Kolejnym bardzo ciekawym spotkaniem będzie mecz 2 z 3 drużyną ligi. Beniaminek  Krosno podejmować będzie Stal Mielec. Obie drużyny prezentują ładny futbol i z pewnością będzie to ciekawe widowisko. Ten mecz odbędzie się awansem w najbliższy czwartek 28.04.2016

Stal Stalowa Wola w ostatniej kolejce zdobyła swoje pierwsze punkty i to od razu trzy i tym samym zepchnęła na ostatnie miejsce Ekoball Sanok. Drużyna z Sanoka także przełamała swoją niemoc w 5 kolejce, tyle że w strzelaniu bramek zdobywając ich dwie w przegranym meczu ze Stalą Mielec. Obydwie drużyny spotkają się w najbliższy weekend.