Beniaminek Krosno i Stal Rzeszów potwierdzają aspiracje do mistrzostwa

W 6 kolejce I ligi podkarpackiej drużyny z góry tabeli wygrały swoje mecze i umocniły się w czubie tabeli. Stal Rzeszów pokonała u siebie Igloopol Dębica 2:0. Bramki dla Stali strzelił Musik.

Natomiast Beniaminek wygrał w Krośnie ze Stalą Mielec 2:1  Bramki: Kacper Zygmunt 2.

Relacja trenera Beniaminka Krosno:

„To był otwarty futbol z jednej i drugiej strony. Mecze Beniaminka ze Stala Mielec zawsze toczone są w szybkim tempie i stoją na niezłym poziomie. Cała drużyna zasługuje na pochwałę. Kacper Zygmunt udźwignął rolę kapitana i w odpowiednim momencie „wziął sprawy w swoje ręce”. Drużynie Stali życzymy jak najlepszego rezultatu na Finale Tymbarku w Warszawie. Jada razem z Beniaminek Girls :)”.

W trzecim z czterech meczy 6 kolejki  DAP Dębica zremisował po bardzo emocjonującym meczu z Resovią Rzeszów 4:4 (1:3)   Bramki: 0:1 Wiktor Łuczyk 2' (as. Oliwier Tarczyński), 1:1 DAP 6', 1:2 Wiktor Łuczyk 28', 1:3 Oliwier Tarczyński 30' (as. Krzysztof Kiełbiński), 2:3 DAP 41', 2:4 Wiktor Łuczyk 46', 3:4 DAP 48', 4:4 DAP 52'.

Stal Stalowa Wola w piątej kolejce przełamała passę porażek i w szóstej kolejce znów sięgnęła po zwycięstwo pokonując Ekoball Sanok 2:0.

Przed nami siódma, ostatnia kolejka w pierwszej rundzie rozgrywek grupy mistrzowskiej. Ciekawie zapowiadają się derby w Dębicy gdzie Igloopol będzie podejmował DAP Dębica. W Sanoku ostatnia drużyna Ekoball Sanok zagra z liderem Stalą Rzeszów. Beniaminek Krosno wyjeżdża do Rzeszowa na mecz z Resovią. Stal Stalowa Wola rozegra mecz w Mielcu ze swoją imienniczką, czy podtrzyma zwycięską passę?