Udany start młodzików młodszych Ekoball Sanok

Mocnym akcentem rozpoczęła swoją przygodę z „zawodową” piłką nożną drużyna młodzika młodszego. Podopieczni trenera Bernarda Sołtysika pokonali w swoim pierwszym meczu ligowym UKS 6 Jasło 8:2.

Relacja trenera:

Na swój pierwszy ligowy mecz w życiu drużyna pojechała bez 7 swoich kolegów (kontuzje, choroby, wyjazdy wakacyjne), co u niektórych mogło budzić pewien niepokój, jednak już pierwsze minuty w szatni przed meczem-skupienie, cisza, koncentracja i ogromna mobilizacja szybko te objawy oddaliła.

Mecz rozpoczynamy agresywnie, wysokim pressingiem , co już w 3 minucie pozwala cieszyć się nam z pierwszej bramki strzelonej przez Kacpra Rudego. Chwilę potem prosty błąd w obronie i rywale wyrównują. UKS śmielej atakuje po zdobyciu bramki, jednak na posterunku jest za każdym razem Wiktor Sołtysik. Po uporządkowaniu gry w obronie, znowu mamy przewagę i po fantastycznym strzale z wolnego przez Igora Zarzykę prowadzimy 2;1. Od tego momentu do końca I połowy kontrolujemy grę i zdobywamy jeszcze 2 bramki strzelone przez Fabiana Gacka po zespołowej akcji całego zespołu oraz Kuby Szomko, który widząc, że bramkarz gości jest za bardzo wysunięty zdecydował się na daleki strzał. Na przerwę schodzimy prowadząc 4;1.

Druga połowa ma podobny przebieg. Znowu szybko strzelamy bramkę po fajnym rajdzie z obrony przez Kacpra Sokołowskiego. Mamy jeszcze kilka świetnych okazji-Rudy 2 razy sam na sam, Gacek słupek, ale to rywale strzelają nam bramkę i mają jeszcze 2 okazję, ale udane wyjścia Michała Słapińskiego zażegnują niebezpieczeństwo. Znowu uspokajamy grę , gramy zespołowo czego udokumentowaniem są strzelone bramki przez Gacka, Sokołowskiego i Zarzykę. Wielkie brawa dla wszystkich chłopaków za ten mecz!

Bramki: 3’ Rudy, 9’Zarzyka, 13’Gacek, 19’Szomko, 36’Sokołowski, 40’Gacek, 50’Sokołowski,58’Zarzyka.

Skład: I poł: Wiktor Sołtysik, Igor Zarzyka, Kuba Ogrodnik, Kuba Szomko, Kacper Sokołowski, Wiktor Sieradzki, Fabian Gacek, Kacper Rudy, Kacper Zych. II poł: Michał Słapiński, Gabryś Szylak, Gawlewich Mikołaj, Cyprych Dominik, Karczyński Filip, Jasiek Struzik.