Walka o awans do oststniej minuty

W przedostatniej kolejce spotkań rundy wstępnej ligi podkarpackiej młodzika młodszego Beniaminek Krosno pokonał 6 Jasło 13:0, Polonia Przemyśl uległa Ekoballowi Sanok 0:1 a lider grupy 3 AP Jasło wygrał z Karpatami Krosno na ich boisku 5:0.

W ostatniej kolejce w walce o awans pozostały już tylko trzy drużyny. Teoretycznie w najkorzystniejszej sytuacji jest Ekoball Sanok, który ma do rozegrania mecz z ostatnią drużyną w tabeli Karpatami Krosno. Jeśli go wygra uzyska awans. W meczu na szczycie AP Jasło podejmować będzie Beniaminka Krosno. W tym meczu remis preferuje do awansu drużynę z Jasła. Drużyna, która wygra ten mecz awansuje dalej.

Szkoda, że awansują tylko dwie drużyny, bo każda z tej trójki zasługuje na grę w grupie mistrzowskiej.