DAP : Ekoball 0:0

Od remisu rozpoczęli swoje zmagania w Mistrzowskiej Lidze Podkarpacia chłopcy Ekoball z rocznika 2004. Podopieczni trenera Bernarda Sołtysika zremisowali 0:0 swój pierwszy mecz rozgrywany na boisku DAP-u Dębica.

Relacja trenera Ekoballu Sanok:

Był to typowy mecz walki, gdzie obie ekipy bardzo umiejętnie się broniły, choć miały swoje sytuacje. Dla nas był to pierwszy mecz na trawiastym boisku i widać było po chłopakach , że nie czują jeszcze dobrze tej nawierzchni, a gdy dodamy do tego jeszcze niewielkie jego rozmiary i nierówności to można było mieć pewne obawy. Pierwsze połowa zdecydowanie dla nas, zabrakło tylko finalnego podania, w drugiej natomiast przewaga była po stronie gospodarzy, którzy wypracowali sobie kilka dogodnych pozycji. Jednak dzięki dobrej grze obronnej bloku defensywnego i bramkarza nie udało im się zdobyć bramki. Brawa dla chłopaków za walkę do końca i dla obu ekip za stworzenie ciekawego, emocjonującego widowiska!

Skład; Wiktor Sołtysik, Jasiek Struzik, Dominik Cyprych, Wiktor Michalski, Igor Zarzyka, Kacper Sumara, Jakub Szomko, Mikołaj Gawlewicz, Filip Karczyński-Mateusz Gawlewicz, Kacper Sokołowski, Filip Futyma, Wiktor Sieradzki, Fabian Gacek, Kuba Strzęciwilk, Adrian Cyprych, Kacper Rudy, Damian Żuchowski.

Relacja trenera DAP Dębica:

Podziałem punktów zakończyła się inauguracja rundy wiosennej w Dębicy, gdzie DAP podejmował ekipę Ekoballu Sanok.

Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego było bardzo zacięte i żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Mimo tego nasza drużyna w pierwszej połowie miała dogodną sytuację do strzelenia bramki po świetnej kontrze, niestety piłka minęła bramkę zawodników z Sanoka.

Na drugą połowę nasi wyszli dużo lepiej zmotywowani przez trenera. Chłopcy zaczęli grać dokładniej i przejęli inicjatywę w środku pola, co pozwoliło wypracować kilka świetnych sytuacji strzeleckich. Niestety szwankowała skuteczność, oraz dobrą formę prezentował bramkarz rywali.

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem bezbramkowym i podziałem punktów po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu.